Tere tulemast Vormsi!
  • Usaldusväärne reisijuht

    Vormsi number üks
  • Huvitav sihtkoht

    Vormsi on väärt külastamist
  • Eesti kõige ilusam saar

    Tule vaata ennast
By - Tule Vormsile

4 teenust, mida Vormsilt ei leia

Vormsi on üdini looduslik ja rahulik saareke, kus elu liigub nagu täiesti teises rütmis. Kuna saarel pole väga palju püsielanikke ning ka paik ise on üsna väikese suurusega, siis puuduvad saarel aga mitmed teenused, mis on muidu mujal Eestis täiesti tavalised. See ei tähenda, et Vormsi oleks kuidagi halvem – saarel on omad võlud, mis muudavad selle omanäoliseks ja põnevaks. Kui oled aga mõelnud sellele, mida Vormsi täpsemalt endast kujutab, siis siin on ülevaade mõnest teenusest, mida sellelt saarelt kohe sugugi ei leia.

Supermarketid

Kas mõni eestlane üldse kujutaks ette elu ilma Maxima, Rimi või Coopi poodideta igal nurgal?

Vormsi elanike jaoks on see aga täiesti tavaline. Oma igapäevaeluks vajalikud asjad ostetakse hoopis Vormsi keskel asuvast Hullo poest, mis on avatud iga päev. Hullo pood on Vormsi püsielanike jaoks täiesti hädavajalik, kuna tegemist on ainus saarel olev toidupood. Vormsilaste seas on ka levinud mandril käimine selleks, et korraga teha suurem ostutiir, kuid igapäevased tarbekaubad saadakse siiski Hullo kauplusest.

Kasiinod

Nüüd, kus mainisime, et saarel on vaid üks toidupood, ei ole ilmselt eriti üllatuslik, et ka moodsaid meelelahutusteenuseid saarel ei ole.

Üks sellistest meelelahutusteenustest on hasartmängud ning kasiinod – saarel pole mõistagi mitte ühtegi sellist teenust. Lähimas mandrilinnas Haapsaluski pole tegelikult enam kasiinot, seega jäävad hasartmängud Vormsi saarel elavate inimeste jaoks kaugeks. Ainuke viis, kuidas sellisest meelelahutusest osa saada saarel olles, on kasutada internetiavarustes olevaid online mängukohti, kuna internetilevi on suurepärane ka Vormsi saarel. Kui soovite mängida, otsige paremini online kasiinot.

Kino

Kui mängupõrgu puudumine Vormsi saarel pole niivõrd üllatav, siis võib üllatav olla kino puudumine.

Väikesel saarel pole nimelt ka kinosaali, kuid see ei tähenda, et filmikunsti nautimine kuidagi vormsilastest mööda läheks. Sugugi mitte – Vormsi rahvamajas näidatakse regulaarselt erinevaid filme.

Rahvamaja on üleüldiselt Vormsi seltskonnaelu hing ja süda. Lisaks filmide näitamisele toimuvad rahvamajas ka erinevad kontserdid ning üleüldiselt võid olla kindel, et kui saarel on üks koht, kus pole mitte kunagi igav, on selleks rahvamaja.

Haigla

Ilmselt üks kõige pakilisemaid muresid, millega vormsilased peavad kokku puutuma, on haigla puudumine, mis on selgelt arusaadav, arvestades saare suurust ning väikest rahvaarvu.

Haigla puudumine ei tähenda muidugi, et esmaklassilisele ravile poleks ligipääsu. 2018. aastal valmis just uhiuus helikopteri maandumisplats, mida kasutab eelkõige Põhja-Eesti Regionaalhaigla selleks, et transportida haigeid inimesi saarelt haiglasse. Selline võimalus võetakse kasutusse eriti kiiretel juhtudel, vähem kriitiliste olukordade puhul kasutatakse kaatrit või parvlaeva.

Õnneks aga ei tule selliseid olukordi ette ülemäära tihti – vahel ei pea kopter käima pikka aega saarel. Siiski võid olla kindel, et õnnetuse toimumise korral on transport korraldatud Vormsil sama hästi kui mujal Eestis.

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.
*
*

3 + eleven =