Tere tulemast Vormsi!
  • Usaldusväärne reisijuht

    Vormsi number üks
  • Huvitav sihtkoht

    Vormsi on väärt külastamist
  • Eesti kõige ilusam saar

    Tule vaata ennast
By - Tule Vormsile

Vormsile kolimine: kas õige valik sinu jaoks?

Eesti on küll iseenesest väike riik, kuid Vormsi saar annab sellele täiesti uue tähenduse oma paarisajapealise rahvastikuga. Väikese suuruse ja võluva looduse ning kultuuri poolest on Vormsi enamgi kui ahvatlev paik elukohaks, kuid muidugi võivad tekkida pähe ka mõned murepilved. Selle artikliga aitame pisut kaasa otsusele, kas valida Vormsi oma elupaigaks või mitte.

Vormsi sobib ettevõtlikele inimestele

Kuna Vormsi saar on üsna pisike, tuleb arvesse võtta, et töökohti kui selliseid saarel väga pole. See tähendab, et Vormsi saar on täiuslik ettevõtlikele inimestele, kes tahavad ise luua oma ettevõtte. Võib-olla oled ammu unistanud väikesest pagariärist? Või oma majutuspaigast? Kui sinus on peidus ettevõtlik hing, on Vormsi saar väga sobiv koht, kus oma ammused unistused täide viia.

Töötad internetis? Internet on kõikjal

Juhul, kui sinu töö on enamasti internetipõhine, on Vormsile kolimine lihtsamast lihtsam, kuna kiire internetiühendus jõuab absoluutselt igasse Eesti nurka, sealhulgas Vormsi. Vormsi saarele saab hankida näiteks mugava mobiilse interneti igalt internetipakkujalt. Kui hindad rahulikku keskkonda ning sa ei sõltu oma töö tegemisel asukohast, võid julgelt asuda elama Vormsi saarele.

Täielik rahu ja vaikus

Üks kõige olulisemaid põhjuseid, miks inimesed kolivad Vormsile, on saarel olev täielik rahu ja vaikus. Vormsi saarel elab vaid paarsada inimest, lähimad naabrid on pea igas külas üsna kaugel ning seega on võimalik nautida privaatsust oma kodus. Suvehooajal on küll saarel palju rohkem rahvast, kuid siiski on saar palju rahulikuma eluga kui Tallinn või Harjumaa üleüldiselt. Kui oled väsinud linnakärast, on Vormsi suurepärane paik.

Sõbralik ja kokkuhoidev kogukond

Kas oled unistanud sellest, kuidas elad väikeses kogukonnas, kus kõik tunnevad kõiki ning saad kaasa lüüa piirkonna arendamisel? Sel juhul on Vormsi suurepärane paik. Paarisaja inimesega Vormsi on kokkuhoidva kogukonnaga, kus sõbralikud näod ümbritsevad sind igal sammul. Saarel on aktiivne rahvamaja, kus saab vormsilastega kohtuda ja ühiselt asju ette võtta, samuti on saare vallavolikogu lähedane inimestega ning annab kõigile võimaluse valla arengu osas sõna sekka öelda.

Hea hinnaga kinnisvara

Kõigele lisaks on Vormsil väga hea hinnaga kinnisvara, eriti võrreldes Eesti suurlinnadega. Kuna Vormsi on niivõrd väike, võid saarelt leida eelkõige talumajasid ja mõisaid. Kui su ammune unistus on elada omaenda mõisahoones või suures talumajas, siis Vormsi saarelt võid leida just taoliseid maalappe, mis on samas ka taskukohase hinnaga, seega on igaühel võimalik oma unistused ellu viia.

Hea ühendus mandriga

Peamine vastuväide, mis Vormsile kolimise osas võib pähe hüpata, on poodide ja muude asutuste puudumine – saarel on ju ometi vaid üks toidupood. Tänapäevases Eestis ei ole see aga sugugi probleem, kuna saarel on väga hea ühendus mandriga. Iga päev sõidavad parvlaevad mandri vahel, talveperioodil on avatud jääteed. Ainus, mida sul vaja on, on sõiduvahend, millega minna mandrile, kuid tegelikult pole isegi see vajalik, sest teadupärast on kogu Eesti kaetud bussivõrgustikuga.

Kes on vähegi hakkaja ja tegutseja, selle jaoks on Vormsi nagu väike peidetud paradiis! Kui otsid kohta, kuhu minna peitu stressirohke elu eest, siis tasub mõelda kindlasti Vormsi saarele.

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.
*
*

13 + thirteen =